O fundacji

Chcemy pokazać, że w świecie kina jest miejsce na wartościowe produkcje. Naszą misją jest aktywne uczestnictwo w życiu społecznym poprzez produkcję ciekawych projektów filmowych.

Udowodniliśmy, że wspólnie możemy dokonać wielkich rzeczy. Dzięki pomocy Darczyńców powstały wartościowe produkcje: film „Dwie Korony” opowiadający o życiu Świętego Maksymiliana Kolbe oraz „Miłość i Miłosierdzie” przedstawiający życie Błogosławionej Faustyny Kowalskiej.

Dokument fabularyzowany „Dwie Korony” miał zaszczyt odbyć swą premierę w Watykanie. Tylko w Polsce przed ekranami zasiadło aż 250 000 widzów. Produkcja ta pojawiła się również w 15 innych krajach świata. W 2017 roku film zdobył I Nagrodę w kategorii Filmy dokumentalne historyczne na Międzynarodowym Katolickim Festiwalu Filmów i Multimediów „KSF Niepokalana”.

Dokument fabularyzowany „Miłość i Miłosierdzie” ukazał się na ekranach blisko 40 krajów. W samych Stanach Zjednoczonych, wyświetlono go w ponad 800 kinach! Na skutek ogromnego zainteresowania widzów i wysokiej frekwencji po pierwszym dniu dystrybucji, znalazł się na 2 miejscu w amerykańskim Boxoffice. To niekwestionowany sukces filmu oraz sukces wszystkich osób, które miały swój udział w jego powstaniu. Dzięki modlitwie, błogosławieństwu Bożemu oraz ciężkiej pracy, wynik przeszedł wszelkie nasze oczekiwania. Obecnie „Miłość i Miłosierdzie” można obejrzeć poprzez streaming w aż 100 krajach.

Poprzez swoje zaangażowanie, Darczyńcy przyczyniają się do pełnienia misji ewangelizacjnej na ogromną skalę! Po niektórych projekcjach w USA poruszeni widzowie odmawiali Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Powstały i nadal powstają nowe grupy czcicieli Bożego Miłosierdzia. To piękny owoc naszych wspólnych działań.

Pieniądze wpłacane przez Darczyńców na Fundację Filmową Im. Świętego Maksymiliana Kolbe stały się inwestycją o głębszym znaczeniu. Warto też wspomnieć, że środki te wracają do nas dzięki sprzedaży filmu. Tym samym zyskujemy część funduszy na produkcję kolejnego projektu! Z pewnością jest to fakt, który nas wyróżnia i uwiarygadnia naszą działalność. Przykładowo: dokument fabularyzowany „Czyściec” został wyprodukowany w całości z dochodów ze sprzedaży filmu „Miłość i Miłosierdzie”.

Zachęcamy do włączania się w dzieło ewangelizacji poprzez film.
Wesprzyj nasze produkcje.
Fundacja Filmowa Im. Świętego Maksymiliana Kolbe

Najnowsze filmy

Wesprzyj fundację

0%
uzbierano: 0 zł
cel: 10 000 000 zł
Poznaj szczegóły

Prorok

PROROK

„Prorok” to superprodukcja – film opowiadający niezwykłą historię charyzmatycznego kapłana, Prymasa Tysiąclecia, Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Film powstał dzięki środkom pozyskanym z dystrybucji poprzednich filmów, wpłatom darczyńców, sponsorom i koproducentom.
100%
uzbierano: 9 500 040 zł
cel: 9 500 000 zł
Poznaj szczegóły

Zapisz się do newslettera

Wyślij nam swój adres e-mail, a będziemy przesyłać Ci aktualne informacje dotyczące nowych filmów.

Chcę otrzymywać od Fundacji Filmowej Kolbe informacje dotyczące serwisu
kolbe.org.pl. Zgodę mogę wycofać w każdym momencie

Rozwiń
Zwiń

Bądź na bieżąco!

Wejdź na nasze konta social media i sprawdź,
co u nas nowego.