X

Przekaż darowiznę na cele statutowe

Drodzy,

Fundacja Filmowa im. Maksymiliana Kolbe to organizacja, której celem jest wspieranie rozwoju kultury i sztuki, poprzez propagowanie w życiu publicznym i społecznym wartości chrześcijańskich. Nasze dotychczasowe osiągnięcia to współpraca przy okazji produkcji i dystrybucji m.in. takich filmów jak „Pilecki”, czy „Matteo”.
Obecnie jesteśmy w trakcie realizacji dokumentu fabularyzowanego „Dwie Korony”, gdzie po raz pierwszy przedstawimy całe życie Rajmunda Kolbe, przyszłego świętego - o. Maksymiliana.
Ukończyliśmy już zdjęcia dokumentalne we Włoszech, w Polsce i w Japonii, gdzie o. Maksymilian wybudował klasztor z którego rozpoczął działalność misyjną w tamtej części świata. Skończyliśmy też realizację zdjęć fabularnych gdzie rolę o. Maksymiliana zagrał Adam Woronowicz.  W filmie wystąpią też inni wybitni aktorzy jak: Cezary Pazura, Artur Barciś, Dominika Figurska, Maciej Musiał, Antoni Pawlicki czy Marcin Kwaśny.
Ten niezwykły film, w którym przedstawiamy również nieznane dotąd fakty z życia o. Maksymiliana, powstaje dzięki finansowemu zaangażowaniu nas wszystkich. Ma to być pewnego rodzaju pomnik świętego, „wybudowany" przez nas, jako podziękowanie za jego życie.
Planowaliśmy, że całkowity budżet filmu wyniesie 750 tys. zł, jednak dzięki pojawieniu koproducenta – TVP, postanowiliśmy go zwiększyć do blisko 1 mln zł, zapewniając w ten sposób filmowi lepszą jakość. Między innymi właśnie dzięki tym środkom udało nam się nagrać muzykę w wykonaniu Polskiej Orkiestry Filmowej, skomponowanej przez Roberta Jansona. Na dole strony umieściliśmy wykres ze wskazaniem daty aktualizacji proporcji wk
ładu i sumy brakującej do ukończenia filmu. Realizacja tej produkcji jednej osoby to bardzo dużo dla 10 000 już nie. Wierzę, że wspólnie uda nam się te środki zebrać! Jesteśmy to winni o. Maksymilianowi!
Proszę więc Was o wsparcie, poprzez wpłatę choćby niewielkiej darowizny na konto Fundacji Filmowej im. św. Maksymiliana Kolbe* oraz przekazanie informacji o zbiórce dalej.

Z góry dziękuję!
Michał Kondrat – reżyser filmu „Dwie korony”

*Środki niewykorzystane na realizacje zostanę zostaną przeznaczone na kolejne projekty Funacji, zgodnie z jej celami statutowymi.

PRZEKAŻ DAROWIZNĘ ONLINE

DANE DO PRZELEWU

Fundacja Filmowa im. Świętego Maksymiliana Kolbe
numer konta bankowego: PL 66 1090 1694 0000 0001 3028 7919
ul. Forteczna 9/4  01-540 Warszawa
tytułem: Darowizna na cele statutowe - Maksymilian

PRZEKAŻ DAROWIZNĘ POPRZEZ PAYPAL

UZBIERALIŚMY (aktualizacja 23 lutego 2017)

  • UMOWY SPONSORSKIE I BARTERY
  • KONDRAT-MEDIA
  • ZBIÓRKA
  • POZOSTAŁO
  • TVP

O filmie

Nasza wspólna sprawa - Film o Św. Maksymilianie Marii Kolbe

ŚWIĘTY JAKIEGO NIE ZNAŁ ŚWIAT

Maksymilian Maria Kolbe, ten niezwykły franciszkanin już wkrótce może być znany każdemu. W czerwcu 2015 r rozpoczęły się pierwsze zdjęcia do wyjątkowego filmu, który przedstawi całemu światu fenomen jego postaci. Reżyserem dokumentu jest Michał Kondrat - autor takich filmów jak: „Jak pokonać szatana” i „Matteo”.

NIE ZAPOMNIJCIE O MNIE

Marzenie o realizacji filmu o o. Maksymilianie towarzyszyło Michałowi Kondratowi już od dawna. Reżyser zafascynowany postacią zakonnika, który wyprzedził swoją epokę, pokonał granice, a w końcu oddał życie za współwięźnia w Auschwitz, postanowił udać się jego tropem, aż do dalekiej Japonii. Co ciekawe, pierwsze znaki działania o. Maksymiliana pojawiły się podczas pracy nad realizacją filmu „Jak pokonać szatana”. To właśnie w tym czasie św. Maksymilian przypomniał o sobie w sposób niepodważalny.

OKULARY WIARY

Gdy o. Cipriano de Meo, Prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Egzorcystów opowiedział Michałowi Kondratowi tę historię, reżyser wiedział, że Święty chce działać i pragnie o sobie przypomnieć. O. Cipriano przez wiele miesięcy modlił się za wstawiennictwem o. Matteo da Agnone o uwolnienie od wpływu złego ducha pewnego mężczyzny. Któregoś dnia, za dopustem Bożym przez jego usta, zmarły zakonnik zapowiedział, że ustąpi miejsca „większemu świętemu”. Obecni usłyszeli wówczas św. Maksymiliana Marię Kolbego, który obiecał egzorcyście wyjątkowy podarunek. Po upływie roku, dokładnie w rocznicę tego wydarzenia, o. Cipriano po raz kolejny modlił się nad tym samym, zniewolonym mężczyzną. Nagle, na oczach dwudziestu osób, w jego rękach pojawiły się okulary. Były stare i zniszczone, jednak, co nieprawdopodobne z nienaruszonymi szkłami. Dla doświadczonego egzorcysty ten nagle zmaterializowany przedmiot był wyraźnym znakiem wstawiennictwa i opieki św. Maksymiliana. Dziś używa tych okularów jako relikwii podczas sprawowania egzorcyzmów i zdumiony jest niezwykłą skutecznością wstawiennictwa świętego.

Największa ofiara – to ofiara z własnej woli.

- Maksymilian Kolbe -

Historia Św. Maksymiliana Kolbe

Rajmund Kolbe, syn tkaczy: Juliusza i Marii z Dąbrowskich, urodził się 8 stycznia 1894 r. w Zduńskiej Woli. W rodzinie otrzymał wychowanie katolickie i patriotyczne. Jako szesnastoletni młodzieniec wstąpił do nowicjatu franciszkanów we Lwowie, przyjmując imię Maksymilian, do którego potem dodał jeszcze: Maria. Studia wyższe odbywał w Rzymie: filozoficzne na uniwersytecie papieskim „Gregorianum” i teologiczne na Papieskim Wydziale im. św. Bonawentury przy Międzynarodowym Kolegium Franciszkańskim, zakończone dwoma doktoratami.
Tamże, 16 października 1917 r. dał początek religijnemu stowarzyszeniu, które nazwał Rycerstwem Niepokalanej. Opierało się ono na całkowitym poświęceniu się i zawierzeniu Matce Bożej. Jej pomoc bowiem uważał za niezbędną do własnego uświęcenia i zdobycia dusz ludzkich dla Boga. Święcenia kapłańskie przyjął 28 kwietnia 1918 r.
Do ojczyzny powrócił w następnym roku i wkrótce rozpoczął realizację swego programu życiowego. W Krakowie w 1922 r. zainicjował wydawanie miesięcznika pt. „Rycerz Niepokalanej”. To niewielkie pisemko, o charakterze apologetyczno-maryjnym, rozwijało się dość szybko mimo trudności finansowych. O. Maksymilian, chociaż nękany gruźlicą, nie przerywał swej działalności, znajdując wkrótce chętnych współpracowników.

zdjęcia z planu

ZDJĘCIA DOKUMENTALNE JAPONIA

ZDJĘCIA FABULARNE NIEPOKALANÓW
fot. Maciej Barski

O nas

onas

Fundacja Filmowa im. Świętego Maksymiliana Kolbe

ul. Forteczna 9/4  01-540 Warszawa
NIP: 5252612515           REGON: 360262043          KRS: 0000527933

pobierz statut fundacji

pobierz raport finansowy

Joanna Ficińska

Joanna Ficińska

Prezes Zarządu Fundacji

tel. +48 601 947 361

Ksiądz Marek Kotyński

Ksiądz Marek Kotyński

Członek Zarządu Fundacji

RADA FUNDACJI

ANNA POPEK
DZIENNIKARKA TVP

mec. BOGDAN BORKOWSKI

KSAWERY SZLENKIER
AKTOR TEATRU NARODOWEGO

Chcesz mieć dostęp do niepowtarzalnych materiałów i wieści z planu filmu "Dwie korony"

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA JUŻ DZIŚ.

* pole wymagane

Kontakt

FUNDACJA FILMOWA
IM. ŚW. MAKSYMILIANA KOLBE

ul. Dymińska 9
01-519 Warszawa

NR KONTA BANKOWEGO
66 1090 1694 0000 0001 3028 7919

Tel. 22 291 55 15 lub 22 291 55 16

NIP: 5252612515
REGON: 360262043
KRS: 0000527933