X

ŚWIATOWA PREMIERA “DWÓCH KORON” W CANNES!

W poniedziałek, 22.05.2017r. o godzinie 20:00 w kinie Olympia 3, podczas 70' Festiwalu Filmowego w Cannes, po raz pierwszy film "Dwie Korony" został zaprezentowany publicznie. Nie zapominamy, że film powstał także dzięki Państwa wsparciu.
A w Polsce "Dwie korony" w kinach od 13 października, zapiszcie ten termin w kalendarzu!

Przekaż darowiznę na cele statutowe

Szanowni Państwo,

Informujemy, że zbiórka na realizację filmu "Dwie korony" została już zakończona.  W październiku, w setną rocznicę powstania Rycerstwa Niepokalanej, w kinach w całej Polsce będziecie Państwo mogli oglądać film o życiu św. Maksymiliana Kolbe. Ale Fundacja podejmuje już nowe wyzwania, którymi będą nowe, wartościowe filmy. Już w tym roku planujemy rozpoczęcie prac nad filmami:

"Przesłanie z zaświatów", który opowiadać będzie o duszach czyśćcowych oraz "Chodzi o miłość" o życiu św. Faustyny Kowalskiej. Przed nami także realizacja filmu fabularnego "Rozdarty", o człowieku, który jest świetnie zapowiadającym się gangsterem, ale jego życie zostanie wywrócone "do góry nogami" po pewnym spotkaniu...

Jeśli macie Państwo ochotę  na wspieranie wartościowych produkcji filmowych, które dzięki Wam będzie można oglądać  w polskich kinach, bardzo prosimy o dokonywanie wpłat na konto Fundacji Filmowej im. Św.  Maksymiliana Kolbe, z dopiskiem: na cele statutowe oraz tytułem filmu, który chcecie Państwo wesprzeć*.

Z góry dziękuję!

Michał Kondrat – reżyser filmu „Dwie korony”

*Środki niewykorzystane na realizacje zostanę zostaną przeznaczone na kolejne projekty Funacji, zgodnie z jej celami statutowymi.

 

PRZEKAŻ DAROWIZNĘ ONLINE

DANE DO PRZELEWU

Fundacja Filmowa im. Świętego Maksymiliana Kolbe
numer konta bankowego: PL 66 1090 1694 0000 0001 3028 7919
ul. Forteczna 9/4  01-540 Warszawa
tytułem: Darowizna na cele statutowe - Maksymilian

PRZEKAŻ DAROWIZNĘ POPRZEZ PAYPAL

ZBIÓRKA NA FILM DWIE KORONY ZAKOŃCZONA

  • ZBIÓRKA

ZBIÓRKA NA FILM O ŚW. FAUSTYNIE ROZPOCZĘTA

  • POZOSTAŁO

O filmie

Nasza wspólna sprawa - Film o Św. Maksymilianie Marii Kolbe

ŚWIĘTY JAKIEGO NIE ZNAŁ ŚWIAT

Maksymilian Maria Kolbe, ten niezwykły franciszkanin już wkrótce może być znany każdemu. W czerwcu 2015 r rozpoczęły się pierwsze zdjęcia do wyjątkowego filmu, który przedstawi całemu światu fenomen jego postaci. Reżyserem dokumentu jest Michał Kondrat - autor takich filmów jak: „Jak pokonać szatana” i „Matteo”.

NIE ZAPOMNIJCIE O MNIE

Marzenie o realizacji filmu o o. Maksymilianie towarzyszyło Michałowi Kondratowi już od dawna. Reżyser zafascynowany postacią zakonnika, który wyprzedził swoją epokę, pokonał granice, a w końcu oddał życie za współwięźnia w Auschwitz, postanowił udać się jego tropem, aż do dalekiej Japonii. Co ciekawe, pierwsze znaki działania o. Maksymiliana pojawiły się podczas pracy nad realizacją filmu „Jak pokonać szatana”. To właśnie w tym czasie św. Maksymilian przypomniał o sobie w sposób niepodważalny.

Największa ofiara – to ofiara z własnej woli.

- Maksymilian Kolbe -

Historia Św. Maksymiliana Kolbe

Rajmund Kolbe, syn tkaczy: Juliusza i Marii z Dąbrowskich, urodził się 8 stycznia 1894 r. w Zduńskiej Woli. W rodzinie otrzymał wychowanie katolickie i patriotyczne. Jako szesnastoletni młodzieniec wstąpił do nowicjatu franciszkanów we Lwowie, przyjmując imię Maksymilian, do którego potem dodał jeszcze: Maria. Studia wyższe odbywał w Rzymie: filozoficzne na uniwersytecie papieskim „Gregorianum” i teologiczne na Papieskim Wydziale im. św. Bonawentury przy Międzynarodowym Kolegium Franciszkańskim, zakończone dwoma doktoratami.
Tamże, 16 października 1917 r. dał początek religijnemu stowarzyszeniu, które nazwał Rycerstwem Niepokalanej. Opierało się ono na całkowitym poświęceniu się i zawierzeniu Matce Bożej. Jej pomoc bowiem uważał za niezbędną do własnego uświęcenia i zdobycia dusz ludzkich dla Boga. Święcenia kapłańskie przyjął 28 kwietnia 1918 r.
Do ojczyzny powrócił w następnym roku i wkrótce rozpoczął realizację swego programu życiowego. W Krakowie w 1922 r. zainicjował wydawanie miesięcznika pt. „Rycerz Niepokalanej”. To niewielkie pisemko, o charakterze apologetyczno-maryjnym, rozwijało się dość szybko mimo trudności finansowych. O. Maksymilian, chociaż nękany gruźlicą, nie przerywał swej działalności, znajdując wkrótce chętnych współpracowników.

zdjęcia z planu

ZDJĘCIA DOKUMENTALNE JAPONIA

ZDJĘCIA FABULARNE NIEPOKALANÓW
fot. Maciej Barski

O nas

onas

Fundacja Filmowa im. Świętego Maksymiliana Kolbe

ul. Forteczna 9/4  01-540 Warszawa
NIP: 5252612515           REGON: 360262043          KRS: 0000527933

pobierz statut fundacji

pobierz raport finansowy

JOANNA FICIŃSKA
PREZES ZARZĄDU FUNDACJI
tel. +48 601 947 361

KSIĄDZ MAREK KOTYŃSKI
CZŁONEK ZARZĄDU FUNDACJI

RADA FUNDACJI

ANNA POPEK
DZIENNIKARKA TVP

mec. BOGDAN BORKOWSKI

KSAWERY SZLENKIER
AKTOR TEATRU NARODOWEGO

Chcesz mieć dostęp do niepowtarzalnych materiałów i wieści z planu filmu "Dwie korony"

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA JUŻ DZIŚ.

* pole wymagane

Kontakt

FUNDACJA FILMOWA
IM. ŚW. MAKSYMILIANA KOLBE

ul. Forteczna 9/4
01-540 Warszawa

NR KONTA BANKOWEGO
66 1090 1694 0000 0001 3028 7919

Tel. +48 601 947 361

NIP: 5252612515
REGON: 360262043
KRS: 0000527933